Navigering

Styrelse Central

Styrelsemedlemmar

Ordförande
Malin Sofie Carlström
Mobil: 070-633 60 85
malin.sofie.carlstrom@hjartebarnsfonden.se
Har varit ordförande sedan 2004. Är född med hjärtfel och är mamma till två hjärtebarn. Bor i Vretstorp, 4 mil söder om Örebro.

 

 

Kassör
Sara Åsander
Mobil: 070-222 06 60
sara.asander@hjartebarnsfonden.se
Har varit kassör sedan 2017. Är mamma till ett hjärtebarn. Bor i Borlänge.

 

Sekreterare
Mikaela Carlström
Mobil: 070-938 65 64
mikaela,carlstrom@hjartebarnsfonden.se
Har varit sekreterare sedan 2016. Född med hjärtfel. Bor i Hallsberg.

 

Ledamot
Kristina Snöman
Mobil: 072-588 02 22
kristina.snoman@hjartebarnsfonden.se
Har varit ledamot sedan 2014. Mamma till ett hjärtebarn. Bor i Nyköping.

Ledamot
Magnus Carlsson
Mobil: 070-523 96 97
magnus.carlsson@hjartebarnsfonden.se
Har varit ledamot sedan 2017. Pappa till ett hjärtebarn. Bor i Västerås.

 

Ledamot
Tina Larsson
Mobil: 070-4217 76 81
tina.larsson@hjartebarnsfonden.se
Har varit ledamot sen 2016. Mamma till ett hjärtebarn. Bor i Västerås. 

 

Ledamot
Isabel Ruuska
Mobil: 073-390 06 44
isabel9509@hotmail.com
Har varit ledamot sedan 2018. Född med hjärtfel. Bor i Köping.

Suppleant
Jenny Holmlin
Mobil:
jenny.homlin@tele2.se
Har varit suppleant sen 2018. Mamma till ett hjärtebarn. Bor i Örebro.

Valberedning

Ledamot, sammankallande
Mikael Carlström
Mobil: 070-727 88 19
mikael.carlstrom@hjartebarnsfonden.se

Ledamot
Belinda Karlsson
Mobil: 072-167 57 00
bellis-1997@spray.se

Suppleant
Lena Persson
Mobil: 070-377 42 29
lena.persson@hjartebarnsfonden.se

 

Revisorer

Ledamot
Gunilla Otterborn
Mobil: 073-180 76 12
nillas.es@telia.com

Ledamot
Anders Sevelin
Mobil: 070-917 88 10
anders@sevelin.eu

Suppleant
Katarina Hundermark
Mobil: 070-356 04 71
katarina.hundermark@hjartebarnsfonden.se

Auktoriserad Revisor

Årsmöten

Årsmöte 2017

Kallelse 2017
Dagordning 2017
Verksamhetsberättelse 2016
Verksamhetsplan 2017
Balansrapport 2016
Resultatrapport 2016
Budget 2017

Årsmöte 2017

Kallelse 2016
Dagordning 2016
Verksamhetsberättelse 2015
Verksamhetsplan 2016
Balansrapport 2015
Resultatrapport 2015
Budget 2016

Årsmöte 2016

Kallelse 2015
Dagordning 2015
Verksamhetsberättelse 2014
Verksamhetsplan 2015
Balansrapport 2014
Resultatrapport 2014
Budget 2015

Beställningar köpta mellan 21 december och 7 januari skickas från Hjärtebarnsfonden den 8 januari. Avvisa