fbpx
Gåvoshop
Varukorg
Din varukorg är tom

Hjärte­barns­fonden Öst

Hjärtebarnsfonden Öst är Östergötland, Kalmar och Öland. Hjärtebarnsfonden Öst har 402 medlemmar.

Aktiviteter

Återkommande under åren har varit mindre träffar så som fikaträffar eller bad. Vi har även anordnat lite större träffar med övernattning t.ex. Astrid Lindgrens värld eller höstträff på Visingsö. Vi försöker ha en spridning på olika träffar och aktiviteter och vi tar med glädje emot önskemål om träffar. Vi hoppas kunna nå så många som möjligt av våra medlemmar.

Vad händer i Öst?

Kommande tillställningar

Tänk på att ni som medlemmar alltid är välkomna på alla event. Det spelar ingen roll om ni nyss fått reda på att ni har ett barn med hjärtfel eller om ni vetat länge. Låt oss gärna veta hur vi bättre kan anpassa tillställningar så det passar era barn!

På grund av rådande omständigheter har alla träffar ställts in på obestämd framtid. Vi planerar och diskuterar med förhoppning om att kunna ses i höst och mer information om det kommer. Tills vi ses, ta hand om er!

Nyheter

Liksom resten av samhället har vi tvingats pausa vår verksamhet vad gäller träffar, på grund av covid-19.

Vi i styrelsen fortsätter våra möten, digitalt, för att planera träffar fram över. Om du har några idéer du vill dela med dig av är vi mycket intresserade! Maila oss på hjartebarnsfonden.ost@outlook.com.

Ta hand om er!

Kontakt

Vid frågor:

Kontaktpersoner

Karin Ivarsson
Mobil:  070-9949246
karin.ivarsson@hjartebarnsfonden.se

Styrelse

Styrelsemedlemmar

Ordförande
Karin Ivarsson
Mobil: 070-9949246
karin.ivarsson@hjartebarnsfonden.se
Karin Ivarsson är ordförande i Öst och har varit aktiv inom fonden i många år. Hon bor tillsammans med sin familj i Mjölby.

Kassör
Louise Eriksson
Mobil: 072-2286534
louise.eriksson@hjartebarnsfonden.se
Louise Eriksson är kassör i Öst och bor med sin familj i Nyköping.

Ledamot
Christopher Montecinos
Mobil: 070-6448593
christoffer.montecinos@hjartebarnsfonden.se
Christoffer är ledamot i Öst. Han bor med sin familj i Linghem utanför Linköping.

Ledamot
Hanna Sterneling
Mobil: 0709235223
hanna.sterneling@hjartebarnsfonden.se
Hanna Sterneling är ledamot i Öst. Hon bor tillsammans med sin familj i Linköping.

Suppleant
David Ekroth
Mobil: 0736998487
david.ekroth@hjartebarnsfonden.se
David är suppleant i Öst. Han bor med sin familj i Nyköping.

Valberedning

Ledamot, sammankallande
Fredrik Ivarsson
Mobil: 070-9949244
fredrik.ivarsson@hjartebarnsfonden.se

Ledamot
Jens Larsson
jens.larsson@hjartebarnsfonden.se

Revisorer

Åsa Lind
Mobil: 070-6320211
linden71.privat@gmail.com

Jenny Gidö
Mobil: 070-6857889
jenny.gido.jg@gmail.com

Senaste årsmötet

Kallelse
Dagordning
Protokoll
Verksamhetsberättelse